نماینده ولی فقیه در کاشان:
تاریخ: ۲۱:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
طرح هجرت از برکات نظام جمهوری اسلامی است

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه جهاد فرهنگیابراز خاص خود را در اختیار دارد گفت: طرح هجرت از برکات نظام جمهوری اسلامی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آی تاله عبدالنبی نمازی ظهر امروز در دیدار با مبلغان هجرت و امین کاشان با بیان اینکه مسئولی تهای مهمی به عهده پیامبران گمارده شده است اظهار […]

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه جهاد فرهنگیابراز خاص خود را در اختیار دارد گفت: طرح هجرت از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آی تاله عبدالنبی نمازی ظهر امروز در دیدار با مبلغان هجرت و امین کاشان با بیان اینکه مسئولی تهای مهمی به عهده پیامبران گمارده شده است اظهار داشت: مسئله تربیت و تهذیب از کارهای آسمانی است و جهاد فرهنگی نیز صبر زیاد لازم دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه جهاد فرهنگی ابراز خاص خود را در اختیار دارد افزود: به برکت انقلاب اسلامی شرایط بسیار فرق کرده است اما با این وجود مشکلات نیز وجود دارد و یکی از برکات انقلاب اسلامی همین طرح هجرت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معرفت شناسی در آموز شهای طرح هجرت مورد توجه و اولولیت قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: فقه اکبر مباحث اعتقادی و پرداختن به این گونه مسائل است و به فرد برمی گردد و این مسائل در اولویت قرار دارد زیرا منشاء سعادت و یا شقاوت افراد معرفة اله است.

عضو جامعه مدرسین قم با بیان اینکه اگر کسی خدا را به درستی بشناسد جذب عظمت و بزرگی خدای سبحان می شود و دنیا در نگاه او خیره کننده نیست، تصریح کرد: انسان بر سر دو راهی حب الدنیا و حب الله قرار دارد و خداوند نیز انسان را مرید و مختار آفریده است و به همین جهت انسان تعبد تشریعی دارد.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه خداوند واجب الوجود و نامتناهی است و ما انسا نها نیز ممکن الوجود هستیم، ابراز داشت: علت ایمان و کفر، حب و بغض است و بر همین اساس احاطه کامل ممکن الوجود برای واجب الوجود میسر نیست و گرایش انسا نها به گناه کمبود آنها در معرفت اله است.

نمازی با بیان اینکه روحانیت حلقه وصل انسان و خداوند هستند، بیان کرد: ولایت چهار مرتبه و چهار سلسله ولایت اله، ولایت رسول اله، ولایت ائمه معصومین و در زمان غیبت نماینده و ولایت فقیه معصوم دارد و دلیل ولی فقیه به همین دلیل است و هیچ نظامی بدون ولی فقیه پایدار نبوده است.