امام خامنه ای:
تاریخ: ۱۴:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
در درس خارج فقه تأکید کردند

اربعین  نماد شکوه پیروان اهل بیت است.رهبر معظم انقلاب اسلامی اربعین را نماد شکوه حضور پیروان و علاقه مندان به اهل بیت دانستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر انقلاب درجلسه درس خارج فقه ۱۵ آبان درباره پیاده روی اربعین گفتند: خوشا به حال آن […]

اربعین  نماد شکوه پیروان اهل بیت است.رهبر معظم انقلاب اسلامی اربعین را نماد شکوه حضور پیروان و علاقه مندان به اهل بیت دانستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر انقلاب درجلسه درس خارج فقه ۱۵ آبان درباره پیاده روی اربعین گفتند: خوشا به حال آن کسانی که در حال پیاده روی هستند و به زیارت اربعین خواهند رسید
و آن زیارت خوش مضمون روز اربعین را خطاب به حضرت خواهند خواند. ما هم اینجا با شوق و حسرت نگاه می کنیم به این گامها: “هزاران گام در راه است و دل مشتاق و من حیران، که ره چون می توانم یافتن سوی درون من هم”.
ایشان افزودند: الحمدلله میلیونها نفر از مردم ما و عراق و دیگران در این راه حرکت می کنند، همیشه اربعین،پیاده روی بود اما این حرکت عظیم که یک نماد پرشکوه از حضور پیروان و علاقمندان به اهل بیت است، نبود، اینیکی از حوادث بسیار برجسته ای است که خدای متعال دراختیار ما گذاشت، خدا را بایستی شاکر باشیم.
آیت الله نمازی :اربعین امام حسین(ع) مرزهای سیاسی را از بین برد عضو مجلس خبرگان گفت: اربعین امام حسین(ع) مرزها و
موانع و سیم خاردارهای سیاسی که ایجاد کرده اند را از بین برد و اربعین از جغرافیای اسلامی ایران عبور کرده و کسی نمی تواند آن را مهار کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی شامگاه شنبه در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید استان
اصفهان به همراه معاونان ضمن اشاره به این که در اسلام همیشه کسانی بوده اند که ادعای دینداری می کردند در حالی
که ایمان نداشتند اظهار داشت: شهادت یعنی فانی فی الله شدن، وقتی شهیدی خونش پای شجره طیبه و توحید ریخته
می شود اینجا حقیقت دین داری او مشخص می شود.
امام جمعه کاشان ابراز داشت: کسی که دنبال دنیا و مال دنیا باشد با زبان ادعای دینداری می کند ولی وقتی حرف عمل که
پیش می آید می گوید روی ما حساب نکنید لذا شهید کسی است که فدایی توحید می شود و ایمان حقیقی آن است که فرد در واقع خدا را باور کرده و ایمان و معرفت به خدا همه وجودش را گرفته است.
نمازی بیان کرد: چیزی که در طول تاریخ انبیاء الهی باعث بقای توحید شده شهادت است و سمبل همه شهادت ها نهضت عاشوراست اگر امام حسین(ع) و فرزندانش نبودند دیگر اثری از اسلام نمی ماند و امام هر چه داشتند پای شجره توحید گذاشتند تا این شجره تنومند شد و اسلام ناب محمدی و شجره طیبه در پرتو خون شهدا و ایثارگری های شهدا و خانواده هایشان در دنیا سرافراز شده است. نمازی با اشاره به این که بعد از ۱۴۰۰ سال دنیا در حال بیدار شدن است و می فهمند که کربلا چیست و شهدا چه کار کردند خاطرنشان کرد: هر چیزی دو علت حدوث و بقا دارد که خداوند نبوت را علت حدوث اسلام و شهادت را علت بقای اسلام قرار داده است و دین اسلام اگر بخواهد بماند راهش شهادت است.
نمازی  گفت: اسرار زیادی در مسئله عاشورا جاسازی شده و عاشورا عبرت ها، برکات و پیا مهای زیادی دارد و تدبیر تکمیلی خداوند این است که اربعین امام حسین(ع) مرزها و موانع و سیم خاردارهای سیاسی که ایجاد کرده اند را از بین ببرد و اربعین از جغرافیای اسلامی ایران عبور کرده و کسی نمی تواند آن را مهار کند لذا افراد زیادی از کشورهای مختلف از مرزهای ایران برای رفتن به کربلا عبور می کنند.
نمازی بیان داشت: ترامپ نمی تواند غلطی بکند و نمی تواند کل دنیا را کنترل کند و امام حسین(ع) با این همه مظلومیت کل دنیا را فتح خواهد کرد زیرا آینده جهان از آن شهدا و اهل ایمان است.
وی ابراز داشت: بنیاد شهید و بنیاد جانبازان نهادهایی است که تحت امر رهبری هستند که باید در مدیریت از دیگر نهادها قوی تر، جلوتر، دلسوزتر و فعالتر باشند و درد خانواده شهدا را درد خود بدانند و درک کنند .
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ضبط سیره و سلوک شهدا، دیدگاه هایشان و وصایایشان و رویاهای صادقانه از شهدا باید مورد توجه قرار گیرد و نیز کراماتی که از شهدا دیده شده است باید گردآوری شود.
نمازی ضمن اشاره به این که شهدا زنده هستند ولی بعضی فکر م یکنند این شعار است در حالی که آ نها زنده هستند و ما را هدایت می کنند عنوان کرد: فلسفه این که خدا تعداد زیادی از شهدا را در بیابان های ایران و عراق حفظ کرده و هر روز تعدادی
از آنها کشف می شود این است وقتی در کشور مشکلات، نزاع و اختلاف پیش می آید، یکباره پیکر چند شهید کشف می شود و به ما می گویند حال که شما نزاع می کنید ما شما را هدایت می کنیم و با استخوانهایمان راه را به شما نشان می دهیم.
نمازی بیان کرد: خدا می توانست همه شهدا را یکجا نشان دهد ولی این شهدا حرف برای گفتن دارند
وقتی کسی از دنیا می رود بعد از یک سال خاموش و فراموش می شود ولی هر وقت برای شهدا مراسم می گیریم غوغایی بر پا می شود و همه اینها نشانه است.

نمازی گفت: رسیدگی به مشکلات خانواده و فرزندان شهدا باید در اولویت بنیاد شهید قرار گیرد و ما باید خود را جای آن ها بگذاریم و ببینیم چه توقعاتی دارند و کسانی که در بنیاد شهید کار می کنند شبانه روز باید آماده باشند چون شغل آن ها یک شغل معمولی نیست و با عنایت شهدا همراه است.