تاریخ: ۱۰:۳۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
پرستاراني که با تمام  وجود خود را وقف بيماران کردند

همزمان با روز پرستار به  موسسه کاشانه مهرکاشان سري مي‌زنيم جايي که توان يابان زيادي در اين مجموعه به آموزش و تحصيل مشغولند. در اين موسسه توان ياباني را مي بيني که علاوه بر محروميت جسماني از  هوش و استعداد فراواني برخوردارند يکي از اين توان يابان مريم آرمون  دختري که در دي ماه ۱۳۹۱  […]

همزمان با روز پرستار به  موسسه کاشانه مهرکاشان سري مي‌زنيم جايي که توان يابان زيادي در اين مجموعه به آموزش و تحصيل مشغولند. در اين موسسه توان ياباني را مي بيني که علاوه بر محروميت جسماني از  هوش و استعداد فراواني برخوردارند يکي از اين توان يابان مريم آرمون  دختري که در دي ماه ۱۳۹۱  به علت سرما خوردگي ساده دچار بيماري التهاب نخاعي شد و حرکت و کنترل خود را از دست داد و پس از ۹  ماه بستري در آي سي يو  به منزل منتقل مي‌شود.

مريم  آرمون بعد از گذشت ۵  سال از بيماريش در روز پرستار ضمن تشکر از تمامي پرستاراني که براي او زحمت مي کشند در گفت و گو با خبرنگار تسنيم گفت: در سال۷۶ پدرم را از دست دادم و بار زحمات من روي دوش مادرم،  خواهرانم و ديگر فاميل است که خيلي براي من زحمت مي‌کشند ولي خواهرم زهرا  از زندگي خود گذشته تا من بهبودي يابم .

خواهرم زهرا از آسايش و  رفاه  خود زد و مانند يک پرستار تمام وقت از من مراقبت کرد طوري که من ديگر احساس دردي ندارم. هفته‌ي دوبار مرا به کار درماني مي‌برد  اميدوارم که هرچه زودتر نتيجه زحماتش را بگيرد و من بهبودي کامل خود را بدست آورم .

سراج: مريم جان  روز  ميلاد حضرت زينب (ص) را روز پرستار ناميده اند در اين روز چه پيامي براي پرستاران داريد؟

مريم با بغض و اشک مي‌گويد:به دليل پرستاري حضرت زينب(ص) از بچه هاي امام حسين(ع) اين روز را پرستار نام نهادند و من خوب درک مي‌کنم پرستار چگونه از خود و زندگي خود براي تسکين درد  بيمار مي‌‌گذرد.پرستار با تمام وجود به بيمارش عشق مي‌ورزد و اين   به کارپرستار ارزش مي دهد و زينب گونه  مقاومت مي‌کند.

مريم با تشکر از پرستاران و بوِزه خواهرش زهرا مي‌گويد:  حتي تصور  جدايي از زهرا  نيز برايم سخت است و مطمعنم که خواهرم نيز با عشق تمام   به من  زندگي و اينده اش را وقف من  کرده است.

از موسسه کاشانه مهر تشکر مي‌کنم که به مشکلات ما رسيدگي مي‌کندتا در فضاي پر از آرامش با دوستانمان از زندگي بتوانيم  آموزش ببينم و از مردم نيز مي‌خواهم که به ما مانند مردم عادي جامعه نگاه کنندو از تمامي پرستاران و پزشکان  خود تشکر مي‌کنم و همچنين از شما که مطالب من را در هفته  نامه خود چاپ ميکنيد.

زهرا ارمون خواهر مريم  از  بيماري خواهرش ميگويد : مريم از ۵  سال پيش  به علت سرما خوردگي دچار بيماري التهاب نخاعي شد  و حرکت و کنترل خود را از دست داد.

ابتدا به علت ناشناخته  بودن مريضي او در بخش ويژه بستري بود و به ما اجازه نميدادند و خواهرم تنها بود ولي بعداز   گذشت  ۵ روز و تشخيص بيماري وي ما در کنارش بوديم  و تا الان سعي کرده ام هميشه در کنارش بمانم تا تحمل درد ورنج  برايش آسان شود.

سراج: اين  همه ايثار و فداکاري را براي خدا انجام ميدهي يا براي خواهرت؟

براي هر دو زيرا عبادت به جز خدمت خلق نيست و من براي خشنودي هر دو سعي و تلاش مي‌کنم.

سراج: توي اين مدت معجزه ايي ديدي که متوجه بشي به خاطر خدمت به زهرا بوده مورد لطف قرار گرفتي؟

مي‌دونم که جواب زحمتم را خدا داده و مي دهد. من  به بيماري ديابت مبتلا هستم و بينايي يک چشم خود را از دست دادم و دکتر گفته بار سنگين بلند نکنم ولي من مريم را خودم بلند کرده و به کارهايش رسيدگي مي‌کنم  و تا حالا دچار مشکل نشدم و مطمعنم  اين به خاطر مريم است .

در ادامه به سراغ يکي ديگر از توان يابان موسسه کاشانه مهر بنام  فضه رياضي متولد ۱۳۷۱ مي رويم.

او در  سال۱۳۸۴ در راه  مسافرت به تهران دچار حادثه رانندگي شديم و من دچار ضايعه نخاعي شده  و ناحيخ گردن به پايين  بي حرکت است.

او در گفت و گو با خبرنگار تسنيم گفت: اوايل خيلي برايم سخت بود ۱۳  ساله  بودم  و تا مدتي گوشه گير شدم اما بعد از۳ سال  تصميم گرفتم درس بخونم. به خاطر شرايط جسماني  هيچ مدرسه اي حاضر به پذيرفتنم  نبود  تا اينکه به موسسه  کاشانه مهر آمدم و در اينجا  براي آموزش کامپيوتر  شرکت کردم و بعد به کلاسهاي نقاشي رفتم  و با مهارت خاصي رنگ  روي نقش زدم  و توي همون موقع ها بود که نمايشگاهي داير شد و من طرحم  را به نمايشگاه دادم بعد از نمايشگاه چند سفارش گرفتم استادم حميد صدقي به من پيشنهاد کار با  رنگ و روغن به من داد  و هم اکنون استادم تخته ايي طراحي کرده تا من بتوانم همزماني که تخته پايين و بالا مي‌رود کار کنم‌ و طرح بزنم.

سراج: ميدوني که اين گزارش براي روز پرستار انجام مي‌شود در اين خصوص صحبتي داري؟

من از خواهرم که در اين سالها پرستار من بوده و فداکارانه و دلسوزانه از من مراقبت کرده  بسيار تشکر مي‌کنم. دعا مي‌کنم هميشه خوشبخت و سالم باشند.

سراج: آيا حرفي يا سخن ديگري داري

از مردم مي خواهم که به ما به چشم  ترحم به ما نگاه نکنيد.

امروز روز خوبي بود و من  حرف دلم را به شما گفتم و آرامش گرفتم. پرستاران محبوب ترين ؛ خدمتگزارترين  و شريف ترين  اقشار جامعه هستند.

برچسب ها: